exkurzia_beckov_web

Prírodovedná exkurzia na Beckovské skalice

Ochranárske združenia  Pre Prírodu Trenčín, BROZ a 
Správa chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty Vás srdečne pozývajú na prírodovednú exkurziu „Beckovskými chodníkmi“. Uskutoční sa dňa 8. mája 2024 o 15:00 (Pozor, zmena! Kvôli nepriaznivej predpovedi počasia sme exkurziu presunuli na poobedie)
Stretnutie: na začiatku náučného chodníka pri kríži pod Beckovskými Skalicami
(južne od Beckova, pri ceste na Rakoľuby pod opusteným kameňolomom)
GPS súradnice: 17.891854 48.774295 (https://sk.mapy.cz/s/megapesaso)

Čo Vás čaká? V sprievode prírodovedcov a ochranárov môžete prejsť náučný chodník v prírodnej rezervácii Beckovské Skalice, potešiť sa stovkami kvitnúcich orchideí a výhľadmi na Považie, dozvedieť sa zaujímavosti zo života motýľov alebo kutaviek či zistiť, čo všetko treba urobiť, aby to v rezervácii kvitlo či bzučalo.
Viac tu: https://naucnechodniky.eu/naucny-chodnik-beckovske-skalice/

Organizačné informácie: Trasa je okružná, vrátime sa do východiskového bodu pri kríži. Je možné sa odpojiť a po modrej turistickej značke ísť do Beckova na hrad alebo na salaš. Ak prídete autom, zaparkovať sa dá na okraji cesty č. 507 (pri kríži alebo oproti).
Ak prídete verejnou dopravou, odporúčame dopraviť sa do Trenčína, odtiaľ ide autobus 8:45 hod, príchod do Beckova 9:28, ďalej pokračovať pešo hlavnou ulicou smerom na juh cca 2 km.
Ak potrebujete prepraviť autom z Trenčína alebo Nového Mesta nad Váhom, ozvite sa, bude možnosť odvozu. Prípadne, ak sa chystáte autom a máte voľné miesto, ponúknite.
Cestovné na exkurziu sa neprepláca, hradí si každý sám. Občerstvenie so sebou. V blízkosti trasy sa nachádza Salaš Beckov, na ktorom je možné občerstviť sa.

Ak sa chystáte na exkurziu, dajte nám vedieť telefonicky alebo e-mailom. Prihlasovanie a bližšie informácie:
Katarína Ďurčeková
0905 210 033, 0911 011 376, katarina.durcekova@sopsr.sk

exkurzia_beckov_zmena_web