exkurzia_vrbovce_maly

Prírodovedná exkurzia zakvitnutým vrbovčianskym chotárom

Srdečne Vás pozývame na tradičnú jarnú prírodovednú exkurziu o. z. Pre Prírodu, tentokrát na kopaničiarskeho regiónu. V sobotu 14.5. navštívime chotár obce Vrbovce, konkrétne tri prírodné pamiatky pod vrchom Žalostiná. Ak nám príroda dopraje, tešiť sa môžete na viaceré druhy zakvitnutých orchideí, ale aj množstvo iných prírodných zaujímavostí, o ktorých Vám porozprávajú odborníci z rôznych prírodovedných smerov. Stretneme sa o 9:30 na námestí vo Vrbovciach, odkiaľ sa autami presunieme pod Žalostinú.

Trasa exkurzie nie je nijak fyzicky náročná, terén je jednoduchý (prevažne lúky a poľné cesty) a vhodný aj pre rodiny s deťmi. Prineste si dostatok jedla, tekutín a otázok na našich odborníkov 🙂

Ak sa neviete dostať na miesto stretnutia vlastným autom, ozvite sa nám a zoberieme vás na trase Trenčín – Nové Mesto nad Váhom – Myjava a späť. Pokiaľ by ste mali voľné miesta v aute a boli by ste ochotní niekoho zobrať, takisto sa nám prosím napíšte na jakubcibik.sk@gmail.com. Ak prídete priamo na miesto, hlásiť sa dopredu nemusíte.

V prípade nepriaznivej predpovede sa dátum konania exkurzie môže zmeniť, veríme však, že sa stretneme v naplánovanom termíne májovom.

exkurzia_vrbovce_maly