plagat_apollo11_2SK_maly

Misia Apollo 11 je späť!

Príďte opäť spraviť malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre prírodu!
Po piatich rokoch sa na skalných bralách v Bielych Karpatoch opäť uskutoční medzinárodná ochranárska akcia, ktorej cieľom je zlepšiť životné podmienky pre vzácneho motýľa jasoňa červenookého (Parnassius apollo). A samozrejme nielen pre neho, ale aj pre stovky ďalších druhov rastlín a živočíchov, ktoré s ním zdieľajú životný priestor. Pre pripomenutie, v roku 2017 sa na Vršatských bradlách v časti zvanej Babky zúčastnilo viac ako 50 dobrovoľníkov zo 6 európskych krajín.
Tentokrát sa vyberieme na územie prírodnej pamiatky Babiná pri obci Bohunice, ktorá je historickou lokalitou jasoňa, a časť prác bude prebiehať aj na Vršatci.
Kedy a kde sa stretneme? V piatok 11.11. po 17:00 v telocvični základnej školy v Bolešove (48.9873172N, 18.1546547E). Tu budeme prespávať vo vlastných spacákoch a karimatkách a súčasne budú miestom konania sprievodných prednášok a premietaní.
Druhou možnosťou je prísť v sobotu ráno od 9:00 priamo na územie PP Babiná.
V každom prípade je potrebné prihlásiť sa na jakubcibik.sk@gmail.com, aby sme vedeli zabezpečiť dostatok stravy pre všetkých pracujúcich účastníkov. Účastníkom zo Slovenska takisto preplatíme cestovné.

plagat_apollo11_2SK_maly

Ak vás zaujíma, ako to vyzeralo na prvej Misii Apollo 11, pozrite si krátky video zostrih: